زیبایی سقف تأثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی دکوراسیون می‌گذارد، به همین دلیل روزبه‌روز توجه‌ها بیش از پیش به سقف افزایش پیدا می‌کند. امروزه به کناف سقف کاذب، توجه‌های زیادی شده است. کناف سقف کاذب در انواع مختلفی تولید شده و می‌توان از آن برای تزیین سقف استفاده کرد. سقف کاذب دارای انواع بسیار لوکسی است که می‌توان از آن برای مکان‌های مختلف استفاده کرد علاوه بر تزیین سقف، تزیین دیوار نیز از کاربردهای کناف سقف کاذب و انواع آن می‌باشد. یکی از انواع کناف سقف کاذب، پنل گچی محسوب می‌شود. 

پنل گچی زیر مجموعه کناف سقف کاذب است و خود انواع مختلفی دارد. یکی از انواع پنل گچی، پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت یا MR است. ما در این مقاله به بررسی پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت می‌پردازیم. اگر شما نیز علاقه‌مند به دریافت اطلاعات درباره این پنل گچی هستید، این مقاله را حتماً تا انتها مطالعه کنید. ما در این مقاله به مزایا، معایب، روش نصب، سازه‌های مورد نیاز و همچنین متعلقات آن، فضاهای مورد مصرف و همچنین قیمت این محصول لوکس خواهیم پرداخت. 

پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

 یکی از پنل گچی موجود در بازار، پنل گچی ضد رطوبت یا پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت محسوب می‌شود. از این پنل گچی می‌توان برای دیوار و همچنین سقف استفاده کرد. در واقع محصول مورد نظر امکان استفاده در سقف و دیوار را دارد. به این محصول پنل گچی با جذب آب کاهش یافته، نیز گفته می‌شود. پنل گچی ضد رطوبت دارای یک هسته گچی با رویه کاغذی است. این هسته گچی دارای یک سری از افزودنی‌ها است که جذب آب را می‌تواند کاهش دهد. لایه پوششی این پنل گچی به رنگ سبز است.

فضاهای مورد مصرف پنل گچی مقاوم

پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت مختص فضاهایی تولید شده است که رطوبت دارند. در نتیجه بهترین گزینه برای استفاده از محیط‌هایی مانند آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی است. همچنین می‌توان گفت پنل گچی ضد رطوبت، در فضاهای سقفی و دیواری محیط‌های با رطوبت محدود، فضاهای صنعتی، سقف محیط‌های بیمارستانی و همچنین سقف پایانه‌ها می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 مزایای پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت از مزایای مختلفی برخوردار است. این کناف سقف کاذب در برابر زلزله از مقاومت بالایی برخوردار بوده و سرعت اجرای آن نیز بسیار بالا محسوب می‌شود. نصب این محصول بسیار آسان است، زیرا وزن کمی دارد و درصد ایمنی آن بسیار بالاست. از این محصول می‌توان به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز بهره برد. این محصول، یک محصول قابل بازیافت بوده و نخاله‌های ساختمانی با استفاده از این محصول کاهش پیدا می‌کنند.

 معایب پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

 معایب چندانی برای پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت وجود ندارد؛ اما اگر از این پنل گچی در مکان‌ها و فضاهای مناسبی استفاده نشود، می‌توان شاهد معایب آن نیز بود. نکته‌ای که درباره این پنل گچی لازم است بدانید این است که نمی‌توان آن را برای استخر استفاده کرد. علاوه بر موارد ذکر شده بروز هرگونه مشکل در نصب، می‌تواند خسارت جبران ناپذیری برای تأسیسات و سقف ایجاد کند.

روش نصب استاندارد پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

 قبل از هر چیزی باید بگوییم نصب پنل گچی دارای حساسیت زیادی است، به همین دلیل توصیه می‌کنیم این کار را به یک نصاب متخصص پنل گچی بسپارید. در ابتدا سازه کناف به سقف متصل شده و از طرف دیگر، پنل گچی با پیچ‌های پنل به یکدیگر متصل می‌شوند. در پایان از تیپ‌های درزگیر بتونه استفاده شده و نقاشی انجام می‌شود.

 سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز پنل گچی

 برای نصب پنل گچی ضد رطوبت یا مقاوم در برابر رطوبت باید پروفیل‌های گالوانیزه، میخ و چاشنی و همچنین پیچ‌های پنل را تهیه کنید.

 قیمت پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت

 معمولاً قیمت پنل گچی در برابر رطوبت نسبت به سایر پنل گچی ۳۰ درصد گران‌تر است. اگر در زمینه خرید پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت از تجربه کافی برخوردار نیستید، می‌توانید از مشاوران متخصص در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید. قبل از خرید حتماً استعلام قیمت را ازسایت مربوطه بگیرید.

 تولید پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت در ایران

تاریخچه پنل گچی به سال‌های دور باز می‌گردد؛ اما کشور ایران نیز پس از گسترش تکنولوژی‌های خود توانسته به تولیدات گچ برگ مقاوم در برابر رطوبت بپردازد. با افزایش تولیدات این محصول در ایران، فروش آن نیز افزایش یافته است. برای خرید این محصول می‌توانید به مراکز فروش پنل گچی مقاوم در برابر رطوبت در سراسر کشور مراجعه کنید. در این زمینه، با ما در ارتباط باشید.