امروز استفاده از کناف سقف کاذب افزایش یافته است. جالب است بدانید که کناف سقف کاذب یک محصول جدید و نوین نیست. با وجود این مسئله این محصول جایگاه بسیار مهمی در دکوراسیون پیدا کرده است. بسیاری از طراحان دکوراسیون مجذوب کناف سقف کاذب هستند و در طراحی‌های خود برای مکان‌های مختلف از انواع کناف سقف کاذب استفاده می‌کنند. یکی از انواع کناف سقف کاذب، پنل گچی مقاوم در برابر حریق است. شاید از نام این کناف سقف کاذب به ماهیت آن پی ببرید. 

با استفاده از این پنل گچی می‌توان از احتمال آتش سوزی در مکان‌های قابل احتراق کاست. مادر این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق پنل گچی مقاوم در برابر حریق یاFR  بپردازیم. عناوین ذکر شده در این مقاله از جمله مواردی مثل مزایا و معایب پنل گچی مقاوم در برابر حریق، قیمت آن، روش نصب استاندارد، سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز برای اجرای این محصول و فضاهای مورد مصرف پنل گچی ضد حریق می‌باشند. در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

پنل گچی مقاوم در برابر حریق یا FR

 پنل گچی در برابر حریق یک سری صفحات گچی از پیش ساخته محسوب می‌شود. این صفحات در محیط‌هایی که احتمال آتش سوزی در آنها بسیار زیاد است، مورد استفاده قرار می‌گیرند. پنل گچی ضد حریق یا مقاوم در برابر حریق از الیاف فایبرگلاس استفاده شده است. الیاف فایبرگلاس در برابر هرگونه آتش سوزی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. کاغذ گرافت پوشش این گچ برگ، صورتی است. 

هنگام تهیه این پنل گچی موادی مثل گچ خشک و الیاف فایبرگلاس با یکدیگر مخلوط و سپس آب به آنها اضافه می‌شود. مواد به قدری فشرده سازی می‌شوند که از هرگونه ترک و وارفتگی جلوگیری شود. سطح و لبه طولی این صفحات بسیار مقاوم هستند.

 فضاهای مورد مصرف پنل گچی مقاوم در برابر حریق

 از پنل گچی مقاوم در برابر حریق برای سازه‌ها و فضاهایی استفاده می‌شود که امکان آتش سوزی در آن وجود دارد. آتش سوزی خطری است که می‌تواند بسیاری از اماکن عمومی را تهدید کند. برای جلوگیری از خسارات ناشی از آتش سوزی بهتر است خطر را از پیش، پیش بینی کرده و از بروز هرگونه خسارات جلوگیری کرد. 

با استفاده از پنل گچی مقاوم در برابر حریق به خوبی می‌توانید از هرگونه خسارات ناشی از آتش سوزی جلوگیری کنید. پنل گچی مقاوم در برابر حریق در ضخامت‌های مختلفی وجود دارند و شما می‌توانید بسته به مکان و شرایط خود هر یک از این پنل گچی را تهیه کنید. پنل گچی مقاوم در برابر حریق در ضخامت 6.5 میلیمتری 9.5 و ۱۲.۵ میلیمتری تولید می‌شود. علاوه بر سه مورد ذکر شده پنل گچی با ضخامت ۱۵ و ۱۸ میلی‌متر نیز در بازار وجود دارند.

 مزایای پنل گچی مقاوم در برابر حریق

 کناف سقف کاذب مورد نظر از مزایای بسیاری برخوردار است. از مزایای پنل گچی مقاوم در برابر حریق می‌توان به کاهش بار ساختمان، نصب ساده و راحت، اجرای سریع، قابلیت رنگ پذیری بالا، امکان نقاشی کاغذ دیواری و کاشی کاری بلافاصله پس از نظم و اجرای هر نوع طرح خاص یا شیک بر روی پنل گچی اشاره کرد. علاوه بر موارد ذکر شده، هزینه کمتر این پنل گچی نیز نسبت به سایر مصالح ساختمانی مورد توجه است.

 معایب پنل گچی مقاوم در برابر حریق

 شاید یکی از معایب پنل گچی مقاوم در برابر حریق قیمت آن باشد که ۳۰ درصد از پنل گچی معمولی گران‌تر است. با توجه به کاربردها و مزایای این محصول نمی‌توان چندان بر این عیب خرده گرفت. فراموش نکنید که اگر محصول مورد نظر را به یک نصاب ماهر نسپارید، ممکن است نتیجه کار چندان مورد پسند شما واقع نشود و شما این مسئله را از معایب پنل گچی مقاوم در برابر حریق بدانید.

 روش نصب استاندارد و اجرای پنل گچی مقاوم

 برای اجرای پنل گچی مقاوم در برابر حریق ابتدا سازه‌ها و متعلقات جای‌گذاری شده و سپس با استفاده از پیچ‌ها و بست‌ها می‌توان، پنل گچی را یک به یک جای‌گذاری کرد. مسئله اندازه‌گیری در نصب پنل گچی از اهمیت بسیاری برخوردار است. زمانی می‌توان گفت پنل گچی مقاوم در برابر حریق به روش استاندارد نصب شده است که هیچ‌گونه ناهمواری در سقف دیده نشود.

متعلقات مورد نیاز پنل گچی مقاوم در برابر حریق

 برای نصب و اجرای پنل گچی مقاوم در برابر حریق که یک کناف سقف کاذب مقاوم، محسوب می‌شود، باید نبشی، سازه اصلی و سازه‌های فرعی را تهیه کنید. از متعلقات مورد نیاز این محصول می‌توان به اتصال کلیپس، اتصال براکت، بتونه، آویز، میخ و چاشنی اشاره کرد.

 تولید پنل گچی مقاوم در کشور ایران

 ایران از جمله کشورهای برتر در زمینه تولید پنل گچی مقاوم در برابر حریق نیست، اما توانسته محصولات با کیفیتی را در این زمینه تولید کند. فروش پنل گچی مقاوم در برابر حریق در سراسر ایران انجام می‌شود. شما می‌توانید برای خرید پنل گچی مقاوم در برابر حریق ایرانی، به آدرس تهران، جاده دماوند، جاجرود، احمدآباد مراجعه کنید.

قیمت پنل گچی مقاوم در برابر حریق

 قیمت کناف‌های سقف کاذب با یکدیگر متفاوت هستند. در زمینه پنل گچی مقاوم در برابر حریق نیز قیمت‌ها کمی متفاوت محسوب می‌شود. قبل از هر مسئله‌ای، بهتر است بگوییم که پنل گچی مقاوم در برابر حریق وارداتی به علت نوسانات ارز از قیمت‌های بالاتری برخوردارند و قیمت ثابتی نیز ندارند. برای اطلاع از قیمت پنل گچی مقاوم در برابر حریق می‌توانید از کارشناسان ما استعلام بگیرید. قبل از خرید پنل گچی مقاوم در برابر حریق اطلاعات کامل را درباره آن کسب کنید و اگر تجربه خرید ندارید مشاوره بگیرید.