امروزه استفاده از سقف کاذب به یکی از روش‌های مدرن دکوراسیون تبدیل شده است. یکی از انواع سقف‌های کاذب، تایل گچی ای جی وی است. تایل‌های گچی انواع مختلفی داشته و در ابعاد مختلفی نیز تولید می‌شوند. این تایل‌ها روی سقف اصلی نصب شده و دارای شبکه سازه سپری کلیک هستند. این شبکه سازی سپری کلیک توسط یک آویز به سقف اصلی وصل می‌شود. تایل گچی ای جی وی داخل این شبکه سقف کاذب قرار می‌گیرد. 

به طور کلی تایل‌های گچی سبک هستند و نصب آنها به زمان زیادی نیاز ندارد. تایل‌های گچی یا سقف‌های کاذب گچی جایگزین مناسبی برای روش‌های قدیمی محسوب می‌شوند. تایل یا پنل گچی می‌تواند زیبایی فضای داخلی و دکوراسیون منزل شما را متحول کند. البته از این پنل یا تایل‌ها تنها برای منازل استفاده نمی‌شود، بلکه می‌توان برای مکان‌های متعددی از تایل‌های ذکر شده استفاده نمود.

 تایل گچی ای جی وی چیست؟

 سقف کاذب یک عنصر معماری برای پوشاندن لوله و اتصالات زیر سقف است. با استفاده از سقف کاذب می‌توان فضا را آکوستیک نمود و از رطوبت جلوگیری کرد. با استفاده از سقف‌های کاذب امکان نورپردازی بهتر برای سازه فراهم می‌شود. ممکن است تایل‌های گچی را با نام کناف نیز شنیده باشید. کناف، تایل گچی یا پنل گچی کناف سقف یا صفحات روکش‌دار گچی است. اصولاً ابعاد تایل گچی ۶۰ * ۶۰ در نظر گرفته می‌شود. مخترع تایل گچی، آگوستین ساکت آمریکایی است، در نتیجه اولین کشور تولید کننده تایل گچی سقف کاذب، کشور آمریکا محسوب می‌شود. 

 انواع تایل گچی

 تایل گچی با توجه به استقبال فراوان در انواع مختلفی تولید شده است. اکثر شرکت‌های تولید کننده تایل گچی، انواع محصول را تولید می‌کنند. از انواع تایل گچی سقف، می‌توان به تایل گچی حصیری، تایل گچی ساده، تایل گچی طرح‌دار، تایل گچی با روکش آلومینیوم، تایل گچی با روکش پی‌وی‌سی، تایل گچی رنگ شده و همچنین تایل گچی آکوستیک اشاره کرد. تمامی انواع ذکر شده یکی از زیباترین و لوکس‌ترین تایل‌ها برای مراکز فروش، اداری، تجاری و همچنین منازل مسکونی محسوب می‌شوند.

 پرطرف‌دارترین نوع تایل‌های موجود در بازار سقف کاذب گچی ساده است که در اندازه ۶۰ در ۶۰ تولید می‌شود. در تایل گچی سقفی ساده، تایل‌ها به طور منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته و ظاهر یک دست بسیار جذابی را برای محیط ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید از تایل گچی ساده برای اداره‌ها، محیط‌های مسکونی، فروشگاه‌ها و همچنین مراکز تجاری استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تایل گچی ساده هزینه مناسب و همچنین اجرای سریع آن است.

 تایل گچی آکوستیک

 تایل‌های گچی آکوستیک یکی از مقاوم‌ترین تایل‌ها یا پنل‌های گچی محسوب می‌شوند. در فضاهایی مثل سینما، کتابخانه، بانک، سالن‌های ضبط موسیقی و همچنین سالن‌های آمفی تئاتر برای عدم ورود و خروج صدا می‌توان از تایل‌های گچی آکوستیک استفاده کرد.

 تایل گچی رنگ شده

 از انواع دیگر تایل‌های سقفی گچی می‌توان به تایل‌های گچی رنگ شده اشاره کرد. تایل‌های رنگ شده به واسطه رنگشان آنتی استاتیک و همچنین ضد باکتری هستند. رنگی که روی این تایل‌ها وجود دارد از رشد باکتری‌ها در محیط جلوگیری می‌کند. در سایه ویژگی‌های این تایل‌ها می‌توان از آنها در مراکز تهیه مواد غذایی، پرورش مواد غذایی و همچنین سرویس‌های بهداشتی عمومی استفاده کرد. به طور کلی پیشنهاد می‌شود از این تایل‌ها در محیط‌هایی که مرطوب است استفاده شود.

 تایل گچی با روکش پی‌وی‌سی

 یکی از پرکاربردترین تایل‌های گچی موجود در بازار تایل‌های گچی ای جی وی هستند. این تایل‌ها از مقاومت بالایی در برابر حرارت، رطوبت و همچنین تجمع حشرات برخوردارند. این تایل‌ها را می‌توان برای سرویس‌های بهداشتی، حمام و همچنین استخرهای عمومی و خصوصی استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که روکش پی‌وی‌سی بر روی همین تایل‌های سقفی گچی زده شده و مقاومت آن را دوچندان می‌کنند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که از نظر آب و هوایی رطوبت بالایی دارد و همچنین به دنبال یک عایق صدا هستید، بهتر است ترکیبی از تایل گچی آکوستیک با روکش pvc را انتخاب کنید.

 تایل گچی با روکش آلومینیوم

 یکی از مقاوم‌ترین تایل‌های گچی سقفی در برابر رطوبت تایل‌های گچی با روکش مشابه جنس آلومینیوم هستند. این نوع تایل‌ها نسبت به تایل نوع قبل از مقاومت بالاتری برخوردار است. البته هزینه‌ی خرید این تایل نسبت به نوع قبلی نیز بیشتر است.

 تایل گچی طرح‌دار

اگر برای زیبایی ارزش زیادی قائل هستید و تایل‌های ساده را دوست ندارید، بهترین گزینه برای شما تایل گچی طرح‌دار است. تنوع این تایل‌ها چندان بالا نبوده، ولی می‌توان از میان آنها طرح‌های جالبی یافت. این تایل‌ها از جمله تایل‌های مقاوم در برابر رطوبت و حشرات محسوب نمی‌شوند. در نتیجه بهتر است اگر این تایل را انتخاب می‌کنید روی آن را با ورقه آلومینیومی بپوشانید.

 تایل گچی حصیری

 تایل گچی حصیری با طرح‌های حصیری تولید می‌شود. این تایل‌ها را می‌توان برای انواع سقف و سطوح صاف نصب کرد. تایل حصیری گچی، از تایل‌های بسیار مقاوم محسوب می‌شود. با استفاده از سقف کاذب گچی حصیری می‌توان معایب سقف را پوشاند.

 تولید کننده تایل گچی

 در حال حاضر با توجه به استقبال فراوان از انواع تایل گچی سقف و همچنین تایل گچی دیواری، تولید کنندگان آن و همچنین فروش تایل گچی افزایش یافته است. آدرس کارخانه تایل گچی تهران، جاده دماوند، جاجرود، احمدآباد است.

 چرا تایل گچی سقف کاذب را انتخاب کنیم؟

 با توجه به مزایا و ویژگی‌های ذکر شده از جمله سهولت نصب، تنوع، سبکی و همچنین مقاومت انواع تایل‌های سقفی گچی، بهتر است گزینه‌های دیگری را انتخاب نکنید.

قیمت سقف کاذب تایل گچی

 قیمت پنل گچی یا قیمت تایل کناف ۶۰ در ۶۰ به شرکت تولید کننده تایل گچی، جنس محصول و همچنین انواع آن بستگی دارد. برای خرید تایل گچی ابتدا بهتر است قیمت تایل گچی سقف کاذب را استعلام گرفته و سپس خرید خود را قطعی کنید. قیمت تایل سقفی گچی با توجه به نوعی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال قیمت تایل گچی ای جی وی با قیمت تایل گچی ساده متفاوت است. 

قیمت تایل گچی ۶۰ در ۶۰ نیز به نوع آن بستگی دارد. همچنین لازم به ذکر است که قیمت تایل گچی دیواری با قیمت تایل گچی سقفی می‌تواند متفاوت باشد. برای استعلام کلیه قیمت‌ها بهتر است به صفحه‌ی مربوطه مراجعه کنید. در این صفحه لیست قیمت تایل گچی ۶۰ * ۶۰ قابل مشاهده است.