امروزه جلوه‌های بصری از اهمیت خاصی برخوردار هستند. با استفاده از مصالح مختلف می‌توان در امر دکوراسیون داخلی جلوه‌های بصری بسیار جذابی ایجاد کرد. طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد جلوه‌های بصری، تأکید خاصی بر کناف سقف کاذب دارند. کناف سقف کاذب از مصالح بسیار قدیمی محسوب می‌شود، اما با گذشت زمان شاهد تغییرات شده است. این تغییرات، کناف سقف کاذبرا به یکی از مدرن‌ترین و جذاب‌ترین مصالح ساختمانی در امر دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است. اگر شما نیز به جذابیت خانه خود می‌اندیشید، بهترین گزینه استفاده از مصالح ساختمانی به نام کناف سقف کاذب است. البته توجه داشته باشید که این نوع مصالح تنها برای خانه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ بلکه شما می‌توانید از آن برای سقف محیط کار، فروشگاه‌ها، سینما، ادارات، تالارها و کلیه مراکزی که به زیبایی نیاز دارند استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کناف، مصالحی است که می‌توان از آن برای دیوار نیز استفاده کرد. در واقع دیوار کاذب نیز همان وظیفه کناف سقف کاذب را انجام می‌دهد. به طور عمده وظیفه کناف‌ها پوشاندن تأسیسات و لوله‌هایی است که در سقف یا دیوار وجود دارند و نمای بدی ایجاد می‌کنند. گاهی در صورت عدم وجود لوله نیز از کناف سقف کاذب استفاده می‌شود. این مسئله به این علت است که با استفاده از کناف سقف کاذب می‌توان جذابیت فضا را دوچندان کرد و از آن طرح‌های مختلفی ایجاد کرد. تایل سقف کاذب دارای انواع مختلفی است و در ابعاد مختلف نیز تولید می‌شود. بعضی از این تایل‌ها تنها برای مصارف خاصی تولید می‌شوند. به‌عنوان‌مثال تایل‌های ضد رطوبت برای محیطی مانند سرویس بهداشتی مناسب هستند. در بعضی از این تایل‌ها یا کناف‌های سقف کاذب می‌توان باکس نور مخفی قرار داد و نورپردازی‌های جذابی از طریق آن به دکوراسیون افزود.

 تایل سفارشی سقف کاذب چیست؟

 تایل سفارشی سقف کاذب، تایلی است که می‌توانید آن را هر ابعاد و اندازه‌ای را که بخواهید سفارش دهید. طرح و رنگ این تایل‌ها نیز با توجه به سلیقه شما تولید و تهیه می‌شود. اگر بسیار سخت پسند هستید و از هیچ کدام از تایل‌های موجود خوشتان نیامده است، بهتر است به سراغ تایل سفارشی سقف کاذب بروید. ما در ادامه به ارائه اطلاعات بیشتری درباره این تایل می‌پردازیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

مزایای تایل سفارشی سقف کاذب

 تایل سفارشی سقف کاذب چندان تفاوتی با دیگر تایل‌ها ندارد و نصب آن ساده و آسان است. در واقع مزیت این تایم نسبت به مصالح سنتی است. تنها مزایا یا تفاوت تایل سفارشی سقف کاذب با سایر تایل‌های سقف کاذب سفارشی بودن آن است که می‌تواند به هر سلیقه‌ای پاسخ دهد. تایل‌های سفارشی نیز مانند سایر تایل‌ها وزن خاصی ندارند بسیار سبک هستند. سبکی این تایل‌ها باعث شده تا در حمل و نقل آنها مشکلی وجود نداشته باشد. همچنین حمل و نقل آسان آنها از هزینه‌های حمل و نقل نیز کاسته است. علاوه بر موارد ذکر شده تعمیر تایل‌های سفارشی سقف کاذب نیز امکان‌پذیر است. با استفاده از تایل‌های سفارشی سقف کاذب، می‌توان جلوه‌های بصری بسیار جذابی ایجاد کرد. با افزودن یک نورپردازی جذاب، می‌توان به جذابیت دکوراسیون داخلی افزود.

معایب تایل سفارشی سقف کاذب

 یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین معایب تایل سفارشی سقف کاذب گران بودن قیمت آن نسبت به سایر تایل‌ها است. همان‌طور که می‌دانید هر محصول سفارشی دارای هزینه است و نمی‌توان گفت آنچه را که می‌خواهید بسازند و هزینه مازاد نگیرند. البته توجه داشته باشید که این مسئله تنها عیب تایل سفارشی سقف کاذب محسوب می‌شود و به جز آن عیب دیگری وجود ندارد. اگر تایل سفارشی سقف کاذب شما با کیفیت باشد، تا مدت زمان طولانی در سقف ساختمان می‌درخشد، ولی اگر تایل با کیفیتی تهیه نکنید ممکن است به‌ مرور زمان شاهد ایجاد خسارت‌ باشید. 

 اگر تایل از مصالح با کیفیت تهیه نشده باشد، به‌مرورزمان ممکن است ترک بخورد. همچنین اگر نصب تایل سفارشی سقف کاذب را به یک نصاب ماهر نسپارید، ممکن است پس از نصب، به ایده‌آل‌های مدنظرتان نرسید. نصب تایل‌ها مسئله بسیار حساسی محسوب می‌شود و باید آن را به یک فرد کارکشته بسپارید. وجود هرگونه ناهمواری در سطح سقف کاذب نشان از بی‌کیفیت بودن آن یا عدم مهارت نصاب می‌باشد.

فضاهای مورد مصرف تایل‌های سفارشی سقف کاذب

 تایل‌های سفارشی را می‌توانید در هر محیطی که بخواهید نصب کنید. از جمله محیط‌های مناسب برای تایل‌های سفارشی می‌توان به منزل مسکونی، تالار، سالن همایش، سینما، فروشگاه، مراکز تجاری و اداری اشاره کرد. اگر تایل‌های سفارشی را با خاصیت ضد رطوبت تهیه کنید، می‌توانید از آن برای سرویس‌های بهداشتی نیز استفاده کنید. اگر تایل سفارشی شما برای آشپزخانه تهیه شده است، بهتر است حتماً ضد حریق نیز باشد.

اجرای تایل سفارشی سقف کاذب و نصب استاندارد آن

 نحوه نصب استاندارد و همچنین اجرای تایل سفارشی سقف کاذب با سایر تایل‌ها یکسان است. در ابتدا باید به سراغ مواردی برویم که برای زیرسازی به آنها نیاز داریم. در واقع این موارد شامل سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز نصب تایل سفارشی سقف کاذب هستند. برای نصب تایل سفارشی سقف کاذب باید سپری‌های ۰.۶، ۱.۲ و ۳.۶ را تهیه کنید. همچنین تهیه نبشی گالوانیزه ال ۲۴ از ضروریات نصب این تایل محسوب می‌شود. در مرحله اول باید سقف توسط نصاب بررسی شود. اختلاف ارتفاع و هر نوع تأسیساتی که در سقف وجود دارد باید مشخص شده و در نهایت تایل‌ها باید از سقف ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشند. برای اندازه‌گیری‌های لازم از متر لیزری استفاده شده و یک خط ترازی دور تا دور محیط ایجاد می‌شود. 

در مرحله بعدی نوبت به نبشی گالوانیزه می‌رسد، این نبشی دور تا دور سقف نصب شده و سپری‌ها نیز به ترتیب در کنار هم قرار می‌گیرند. پس از انجام این زیرسازی‌ها نوبت به جای‌گذاری تایل‌های سفارشی سقف کاذب می‌رسد. اگر تایل‌ها نیاز به درزگیر داشته باشند، درزگیر نیز نصب خواهد شد. لازم به ذکر است که اگر تایل سفارشی شما به روش استاندارد نصب نشود ممکن است مشکلاتی برای تأسیسات یا سقف شما به وجود بیاید.

تولید تایل سفارشی سقف کاذب در ایران

 در حال حاضر انواع مختلفی از تایل‌ها در ایران تولید می‌شوند. شرکت‌های ایرانی روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند و تایل سفارشی سقف کاذب را نیز می‌توانید از این شرکت‌ها را تهیه کنید. در واقع خرید تایل سفارشی سقف کاذب در ایران چندان کار سختی نیست. برای خرید انواع تایل سفارشی سقف کاذبمی‌توانید تولید آن را به ما سپرده و در نهایت از دکوراسیون خود لذت ببرید.

قیمت تایل سفارشی سقف کاذب

 تایل سفارشی شما می‌تواند هر طرحی که بخواهید داشته باشد. در واقع قیمت تایل سفارشی سقف کاذب به همین طرح بستگی دارد. نوع تایل یا به عبارتی جنس آن نیز در قیمت نهایی تایل سفارشی تأثیرگذار است. علاوه بر این در تعیین قیمت اجرای تایل سفارشی سقف کاذب عوامل مهمی مانند متریال و مصالح مورد نیاز برای اجرای آن و همچنین دستمزد و هزینه‌های اجرای تایل سفارشی نیز تأثیرگذار خواهند بود. 

 قبل از خرید تایل سفارشی حتماً قیمت آن را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر در زمینه تایل‌های سفارشی از اطلاعات کافی برخوردار نیستید، مشاوران ما برای ارائه مشاوره رایگان در اختیار شما قرار دارند. اگر تصمیم خود را برای خرید تایل سفارشی سقف کاذب گرفته‌اید، می‌توانید برای اطلاع و استعلام قیمت به صفحه‌ی ارتباط با ما مراجعه کنید.