یکی از آشناترین سقف‌هایی که نامش به گوش شما خورده، کناف سقف است. کناف سقف، یکی از مدل‌های سقف‌های کاذب محسوب شده و به دو شکل ثابت و متحرک قابل استفاده و قابل نصب است. اتصالات سقف می‌توانند غیر گچی یا گچی باشند. مزیت و همچنین ویژگی‌های بسیار زیاد این سقف‌ها باعث شده که توجه‌های بسیاری از مهندسین و طراحان دکوراسیون به آنها جلب شود. اگر این سازه‌های ساختمانی برای شما نیز دارای اهمیت است و شما نیز به این سازه‌ها علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های سقف کناف قطعاتی است که در آن استفاده می‌شود. 

در اجرای سقف کاذب یا سقف کناف یک سری از اجزا و قطعات در کنار یکدیگر قرار گرفته تا یک دکوراسیون جذاب ایجاد کنند. مهم‌ترین اجزای سقف کاذب سپری سقف کاذب محسوب می‌شود. به سپری سقف کاذب، سازه سقف کاذب یا سازه تایل نیز گفته می‌شود. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده ممکن است نام سازه کناف سقف نیز به گوش شما بخورد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این اجزای بسیار مهم ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 سپری سقف کاذب چیست؟

 سپری سقف کاذب بخش مهمی از سقف کاذب محسوب شده که به شکل T تولید می‌شود. این محصول می‌تواند طول‌ها و ابعاد مختلفی داشته باشد. تمامی ابعاد و طول‌های تولید شده این محصول با توجه به استانداردهای آن هستند و در ابعاد ۶۰۰، ۱۲۰۰ و ۳۶۰۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. کاربرد سپری سقف کاذب یا سپری تایل برای زیرسازی سقف کناف محسوب می‌شود. سپری سقف کاذب مثل یک سپر عمل کرده و تایل‌ها را به سقف چسبانده و محکم نگه می‌دارد.

 در چه مکان‌هایی می‌توان از سپری سقف کاذب استفاده کرد؟

برای کلیه مکان‌هایی که از سقف کاذب استفاده می‌شود، باید از سپری سقف کناف استفاده کرد. هرچه وسعت و مساحت سقف محل مورد نظر بیشتر باشد شما به سپری سقف بیشتری نیاز دارید. در محیط آشپزخانه و سرویس بهداشتی می‌توانید از سپری سقف کاذب تایل استفاده کنید. سپری سقف کاذب سرویس بهداشتی چندان تفاوتی با سایر سپری‌ها ندارد. ساختار تمامی سپری‌ها یکسان بوده و تنها تفاوتی که بین آنها وجود دارد، در جنس آنها است. برای محیط‌هایی که رطوبت زیادی دارند؛ مانند سرویس‌های بهداشتی بهتر است از سپری‌های سقف کاذبی استفاده کنید که امکان زنگ زدن آنها کم است. سپری آلومینیومی سقف کاذب می‌تواند برای چنین محیط‌های مناسب باشد. در نتیجه با توجه به محیطی که قصد دارید در آن سقف کاذب نصب کنید باید به دنبال یک سپری مناسب برای سقف نیز باشید. 

سپری‌های موجود در بازار تنها یک نوع نیستند و شما می‌توانید انواع سپری سقف کاذب را در بازار مشاهده کنید. خوشبختانه تولید کننده سقف کاذب تنها یک شرکت نیست و شرکت‌های متعددی در این زمینه فعالیت دارند. برای خرید سپری سقف کاذب می‌توانید به صفحه محصولات فروشگاه مراجعه کنید.

 انواع سپری سقف کاذب

 سپری سقف کاذب می‌تواند با توجه به جنس و همچنین رنگ آن به انواع مختلفی تقسیم شود. اگر با توجه به رنگ سپری‌های کناف سقف کاذب را تقسیم بندی کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

1. سپری طلایی سقف کاذب

 2. سپری نقره‌ای سقف کاذب

 3. سپری سفید سقف کاذب

تنها تفاوت سه مورد ذکر شده رنگ محسوب می‌شود. سپری‌های سازه در دید هستند، به همین دلیل شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون خود هر یک از رنگ‌های موجود را انتخاب کنید. اگر در محیط از اشیا یا اجزای طلایی استفاده کرده‌اید، سپری طلایی، می‌تواند نمای جذابی ایجاد کند. 

 با توجه به جنس هر یک از سپری‌ها می‌توان یک دسته‌بندی دیگر نیز انجام داد. در دسته‌بندی با توجه به جنس می‌توان به سپری آلومینیومی سقف، سپری سقف کاذب استیل و همچنین سپری گالوانیزه اشاره کرد. شما می‌توانید با توجه به شرایط محیط، هر یک از موارد ذکر شده را انتخاب کنید. هر سه مورد تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند این تفاوت‌ها از لحاظ ماندگاری، مقاومت و قیمت هستند.

نکات کاربردی در هنگام نصب سپری سقف کاذب

اول از هر چیزی می‌توان گفت هنگام نصب سقف کاذب، نصاب شما باید از تمامی متریال‌ها و اجزای مورد استفاده در کناف آگاه باشد. یک سری از نکات قطعاً باید هنگام نصب، مورد توجه قرار بگیرد. از این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سپری‌های سقف و تایل‌ها قبل از استفاده باید در مجاورت هوا قرار بگیرند
  • برای نصب کناف باید از به‌روزترین و همچنین جدیدترین سپری‌ها و ابزارها استفاده کرد
  • سپری‌ها باید به روش درست در کنار یکدیگر قرار بگیرند
  • قرینگی در سقف باید رعایت شود
  • تمامی نکات ایمنی در مورد نصب کناف و سپری‌های آن باید مورد توجه قرار بگیرد
  • نصب سپری و سازه سقف کاذب نیاز به دقت بالایی دارد

 

قیمت سپری سقف کاذب 

قیمت سپری سقف کاذب یا قیمت سازه سقف کاذب به یک سری از عوامل بستگی دارد. ابتدا باید مشخص کنید که برای محیط شما چه جنسی از سپری سقف کاذب مناسب است. سپس با توجه به این معیار نبشی و سایر اجزا را مشخص کنید. توجه داشته باشید که قیمت سپری آلومینیومی سقف کاذب با قیمت سپری سقف کاذب استیل می‌تواند متفاوت باشد. لازم به ذکر است که قیمت سپری طلایی سقف کاذب می‌تواند با سفید یا نقره‌ای آن نیز متفاوت باشد. اگر برای سقف خود از سقف کاذب تایل آلومینیومی استفاده کرده‌اید، مناسب‌ترین سپری، سپری آلومینیومی سقف است. برای استعلام قیمت نبشی و سپری سقف کاذب می‌توانید به صفحه‌ی مربوطه مراجعه کنید. در صورت بروز هرگونه سوال، پاسخگوی شما هستیم.