سقف، از جمله بخش‌های مهم ساختمان در معماری محسوب شده و علاوه بر زیبایی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در ایمنی محیط و همچنین میزان مصرف انرژی داشته باشد. معمولاً تأسیسات از سقف ساختمان‌های اداری و مسکونی رد می‌شوند. با استفاده از سقف کاذب می‌توان به پنهان سازی تأسیسات و همچنین نورپردازی سقف پرداخت. امروزه یکی از رایج‌ترین سقف‌های کاذب، کناف سقف کاذب محسوب می‌شود. این محصول تاثیر زیادی در جذابیت بیشتر و بهتر هر نوع ساختمانی دارد.

حتی اگر با انواع دیگر سقف کاذب آشنا نباشید، احتمالاً نام کناف سقف کاذب برای شما آشنا است. یکی از انواع تایل‌ها، تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق است. برای اینکه بتوانید این نوع تایل را در سازه‌های مدنظر خود، مورد استفاده قرار دهید، لازم است انواع آن را بشناسید و مزیت‌ها و معایبی که دارد را بدانید. در نظر داشته باشید هلدینگ ساختمانی پیگاژ، شرایطی را فراهم نموده است که شما از این طریق می‌توانید انواع محصولات مدنظر خود را با بهترین قیمت و مناسب‌ترین کیفیت، تامین و خریداری کنید. 

تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق چیست؟

سقف کاذب نسوز و ضد حریق یا تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق، از جمله تایل‌هایی محسوب می‌شود که در ترکیبات آن از اکسید منزیم استفاده شده. این ماده می‌تواند تأثیر بسزایی در جلوگیری از انتشار آتش و حریق داشته باشد. با توجه به این مسئله می‌توان تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق را برای محیط‌هایی از جمله محیط‌های مسکونی، ادارات و سازمان‌هایی که حاوی اسناد بسیار مهم هستند، استفاده کرد. در واقع می‌توان گفت با توجه به اینکه تایل سقف کاذب نسوز از صفحات حاوی اکسید منیزیم تهیه شده است، مقاومت بسیار خوبی در برابر حریق و سوختگی دارد.

مزایای تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق

 تایل ضد حریق مزایای متعددی دارد. مزایای این محصول، توانسته آن را به یکی از پرطرفدارترین محصولات در صنعت ساختمان‌سازی تبدیل کند. مزایای این محصول در ادامه بررسی می‌شود.

 جلوگیری از بروز و انتشار آتش در بین طبقات

 یکی از بزرگ‌ترین و عمده‌ترین مشکلاتی که در ساختمان‌های چند طبقه وجود دارد، شعله‌ورشدن آتش در بین طبقات است. در ساختمان‌های چند طبقه آتش‌سوزی از طریق طبقات و سقف آنها انتشار می‌یابد. استفاده از تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق می‌تواند در این وضعیت مفید واقع شود. در صورتی که در ساختمان‌ها از تایل نسوز ضد حریق استفاده شود، طبقات بالاتر فرصت بیشتری دارند تا ساختمان را تخلیه کرده و از آسیب‌های جدی به ساختمان جلوگیری کنند.

 پوشش دهی یا پنهان سازی تأسیسات

 مانند سقف کاذب و کناف سقف کاذب، تایل‌های سقف کاذب نسوز نیز می‌توانند تأسیسات را بپوشانند. با استفاده از تایل نسوز و ضد حریق می‌توانید نظم ایده‌آلی به سقف ساختمان خود ببخشید و تعمیرات را آسان کنید.

معایب تایل سقف کاذب نسوز و ضد حریق

 یکی از معایب تایل نسوز و ضد حریق، این است که به دلیل اینکه از صفحات اکسید منیزم ساخته و تولید شده، قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با تایل‌های عادی دارد.

قیمت و خرید تایل نسوز سقف کاذب

برای اینکه بتوانید از قیمت این محصول مطلع شوید، لازم است قبل از هرچیزی کیفیت و تعداد تایل مدنظرتان مشخص شود. این امکان فراهم شده تا شما بتوانید به راحتی انواع تایل AJV سقف کاذب نسوز را از مجموعه‌ی ما خریداری کنید. همچنین چنانچه با تایل‌هایی همچون تایل آسمان مجازی آشنایی ندارید، از طریق لینک قرار داده شده، امکان آشنایی شما با این تایل فراهم گردیده است. در صورت بروز هرگونه سوال در این زمینه با ما در ارتباط باشید.