آیا با کناف سقف کاذب آشنایی دارید؟ مسلماً نام سقف کاذب را شنیده‌اید؛ زیرا امروزه با توجه به افزایش طرف‌داران سقف کاذب، نام آن نیز بیش از پیش شنیده می‌شود. سقف کاذب، پوششی برای اتصالات و همچنین لوله‌های موجود در سقف محسوب می‌شود. کناف سقف کاذب یک سقف ثانویه است. کناف سقف کاذب را می‌توان برای مکان‌های مختلف و متعددی استفاده کرد. استفاده از کناف برای دیوار نیز رایج بوده و مانعی برای استفاده از آن وجود ندارد. زمانی که از کناف برای دیوار استفاده شود، می‌توان گفت یک دیوار کاذب نصب شده است. به طور کلی کناف‌ها وسیله یا مصالحی بسیار جذاب برای افزایش جذابیت دکوراسیون دیوار و سقف هستند. کناف دارای طرح‌های مختلفی بوده و می‌توان طرح‌های آن را با سایر اجزای دکوراسیون خود هماهنگ کرد.

کناف سقف کاذب تنها برای سقف و دیوار منازل مناسب نبوده و می‌توان از آن برای مکان‌های مختلفی از جمله محیط‌کاری و فروشگاه‌ها نیز استفاده کرد. سقف‌های کاذب حتی برای محیط‌هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام نیز قابل استفاده هستند‌. در مکان‌هایی که رطوبت وجود دارد، می‌توان از کناف‌هایی با پوشش یا روکش پی‌وی‌سی استفاده کرد که کاملاً ضد آب محسوب می‌شوند. کناف سقف کاذب دارای تایل‌های مختلفی است. در واقع تایل گریلینیوم سقف کاذب، نوعی کناف سقف کاذب است که در رده تایل‌های دکوراتیو قرار می‌گیرد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق و کامل تایل گریلینیوم سقف کاذب پرداخته و اطلاعات مفیدی درباره آن ارائه دهیم.

تایل گریلیوم سقف کاذب چیست؟

تایل گریلیوم تایلی است که از ورقه‌های آهن، آلیاژ و آلومینیوم ساخته می‌شود. این تایل مشابه به سقف‌های باز و سقف‌های متحرک طراحی و اجرا می‌شود. گاهی می‌توان این سقف را با دیگر سقف‌های آلومینیومی میکس کرد. نمای این سقف‌ها به صورت خانه‌هایی مستطیل و مربع دیده می‌شود که در کنار هم قرار گرفته‌اند. سقف‌های گریلینیوم، جزو سقف‌های کاذب سلولی محسوب می‌شوند. از این تایل‌ها می‌توان برای اماکن تجاری، رستوران‌ها، اماکن اداری، نمایشگاه‌ها و همچنین بیمارستان‌ها استفاده کرد. در ادامه به بررسی بیشتر فضاهایی که از این تایل‌ها استفاده می‌کنند، خواهیم پرداخت.

فضاهای مورد مصرف تایل گریلیوم سقف کاذب

 از تایل گریلینیوم سقف کاذب می‌توان برای مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها و مراکز فرودگاهی، مراکز پتروشیمی، کارخانه‌های صنعتی و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استفاده کرد. علاوه بر موارد ذکر شده این تایل‌ها قابل استفاده برای مراکز اداری، تجاری، پاساژها، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، مراکز مسافربری، متروها، رستوران‌های سنتی و حتی مدرن و ساختمان‌های مسکونی هستند.

 مزایای تایل گریلیوم سقف کاذب

 این نوع کناف سقف کاذب دارای مزایای متعددی است. تایل گریلینیوم سقف کاذب دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی‌شود و می‌تواند در محیط‌های مرطوب نصب شود. تایل ذکر شده قابلیت شستشو دارد و بسیار آسان و سریع نصب می‌شود. در برابر شرایط جوی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و می‌توان بر روی آن هواکش و لامپ نیز نصب کرد. تایل گریلینیوم در برابر آتش سوزی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است و وزن آن کاملاً سبک است. تایل مورد نظر می‌تواند با هر نوع دیواری منطبق شده و تعمیر و تعویض شود. 

این نوع تایل از جمله تایل‌هایی است که تنوع رنگی بالایی داشته و می‌توان از آن به عنوان عایق صوتی استفاده کرد. تایل مورد نظر یک تایل ضد خش بوده و گردوغبار نیز روی آن نشست نمی‌کند. این تایل به درز انقطاع نیازی نداشته و می‌توانید آن را رنگ آمیزی کنید. علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان به مزایای دیگری از جمله قابلیت اجرای نورپردازی بر روی این تایل اشاره کرد. همچنین این تایل می‌تواند تأسیسات کاربردی سقف را به خوبی بپوشاند. به عبارتی می‌توان گفت حجم پشت این سقف به خوبی قابل استفاده است.

 معایب تایل گریلیوم سقف کاذب

 یکی از مهم‌ترین معایب تایل گریلینیوم سقف کاذب در مورد طول آن است. این نوع تایل تنها تا طول ۲.۳۰ متر تولید می‌شود. از دیگر معایب این تایل، می‌توان این مسئله اشاره کرد که برای اجرای چنین سقفی نیاز به زیرسازی آهنی وجود دارد. با توجه به مزایای ذکر شده معایب این تایل چندان جلوه نمی‌کنند.

انواع تایل گریلیوم سقف کاذب

 تایل گریلینیوم سقف کاذب سه نوع دارد. اولین نوع این سقف تیپ a است که نمایی ۱۰ میلیمتری دارد و ارتفاع آن ۵۰ میلی‌متر است. دومین نوع گریلینیوم تیپ بی محسوب شده و نمای ۲۰ میلیمتری دارد و ارتفاع آن ۵۰ میلی‌متر است. تایل گریلینیوم تیپ سی نیز نمای ۱۵ متری داشته و ارتفاعی ۴۸ میلیمتری دارد. 

روش نصب و اجرای تایل گریلیوم 

هنگام نصب تایل گریلینیومُ ابتدا فضای مورد نیاز بررسی و زیرسازی‌های اصلی نصب می‌شوند. برای این کار از قوطی‌های زیرسازی استاندارد گالوانیزه استفاده می‌شود. زیرسازی مورد نظر باید کاملاً تراز باشد، تا نصب به روش استاندارد انجام شود. پس از نصب سازه‌ها و اجزای لازم، فاصله بین اجزا اندازه‌گیری و در نهایت تایل‌های گریلینیوم نصب و اجرا می‌شوند.

تولید تایل گریلیوم در ایران

شرکت‌های مختلفی در کشور ایران مشغول به تولید تایل‌های گچی، تایل‌های آلومینیومی و بسیاری از تایل‌های دیگر هستند. تایل گریلینیومی نیز از جمله تایل‌های تولید شده در ایران محسوب می‌شوند. فروش این تایل‌ها در سراسر کشور انجام می‌شود. اگر قصد خرید تایل گریلینیوم سقف کاذب را دارید، می‌توانید به آدرس کارخانه: تهران، جاده دماوند، جاجرود، احمدآباد، مراجعه و بهترین و باکیفیت‌ترین تایل‌های گریلینیومی را تهیه کنید.

قیمت تایل گریلیوم سقف کاذب

 قیمت این تایل می‌تواند به فاکتورها و یک سری عوامل متعدد بستگی داشته باشد. از این فاکتورها می‌توان به ارتفاع تیغه‌ها و عرض آنها، ضخامت سقف، عرض چشمه‌ها، متراژ محل و همچنین کیفیت تایل‌ها اشاره کرد. علاوه بر موارد ذکر شده به کار بردن یک رنگ خاص بر روی این تایل‌ها، باعث افزایش قیمت خواهد شد. تایل مورد نظر بر اساس متر مربع قیمت گذاری می‌شود. برایاستعلام قیمت تایل گریلیوم سقف کاذب می‌توانید به صفحه‌ی مربوطه مراجعه کنید. با ما در ارتباط باشید تا بهترین تایل را در اختیارتان قرار دهیم.