این روزها سقف کاذب به نسل جدیدی از مصالح ساختمانی تبدیل شده و تأثیر بسیار زیادی در جلوه بصری منازل و سایر محیط‌ها می‌گذارد. کناف با توجه به راحتی در نظم و سرعت بالای نصب آن، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحان دکوراسیون داخلی، به شمار می‌آید. در واقع کناف نسل جدیدی از گچ محسوب شده و در بسیاری از سازه‌های ساختمانی می‌توان از آن بهره برد. ریشه کناف به سال‌های بسیار دور باز می‌گردد؛ اما امروزه استفاده از آن بسیار رایج شده است. کناف سقف کاذب سازه‌ای است که از، پنل‌های پیش ساخته گچی تشکیل شده و در دو نوع ساده و طرح‌دار رواج دارد.

 کناف می‌تواند برای هر سلیقه‌ای مناسب باشد. امروزه از متریال کناف برای دیوار نیز استفاده می‌شود و به همین دلیل ممکن است نام دیوار کاذب به گوشتان خورده باشد. معمولاً از کناف و دیوارهای کاذب برای پوشاندن اتصالات و لوله‌هایی که در دیوارها و سقف مکان‌های مختلف وجود دارد، استفاده می‌شود. در واقع تنها هدف طراحان دکوراسیون زمان استفاده از کناف، خلق جلوه‌های بصری نیست و ایجاد یک پوشش برای لوله‌ها و اتصالات نیز از هدف‌های استفاده از کناف محسوب می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی درباره باکس نور مخفی کناف سقف کاذب بپردازیم.

باکس نور مخفی کناف سقف کاذب چیست؟

 برای زیرسازی اولیه دکوراسیون با کناف سقف کاذب، ابتدا باید باکس جاگذاری شود. این باکس‌ها مانند قوطی یا جعبه هستند که در محل دکور قرار گرفته و سپس کناف روی آن قرار می‌گیرد. این باکس‌ها یا جعبه‌ها محل مناسبی برای نصب نورهای مخفی محسوب می‌شوند و جلوه بسیار جذابی به دکوراسیون می‌دهند. باکس کناف سقف کاذب در ابعاد مختلفی مانند دایره، مستطیل، لوزی و مربع تولید می‌شود. شما می‌توانید به صورت سفارشی نیز این باکس‌ها را خریداری کنید.

 فضاهای مورد استفاده باکس نور مخفی

از باکس کناف سقف برای کلیه مکان‌هایی که در آنها امکان نصب نورپردازی وجود داشته باشد، می‌توان استفاده کرد. به‌عنوان‌ مثال محیط‌های اداری، فروشگاه‌ها و به ویژه منازل بهترین گزینه برای استفاده از باکس کناف هستند. بهتر است در محیط‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی از این باکس کناف استفاده نکنید، زیرا عموما سرویس‌های بهداشتی نیازی به نورپردازی ندارند.

مزایای استفاده از باکس نور مخفی

یکی از مهم‌ترین مزایای باکس‌های کناف ایجاد زیبایی بصری است. از دیگر مزایای این محصول می‌توان به طراحی و اجرای آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اشاره کرد. پس از ثبت سفارش شما، طرح دلخواه به سرعت آماده سازی می‌شود. این مسئله به متریال این محصول مربوط است؛ زیرا به سرعت تهیه می‌شود. اجرای باکس کناف سریع و همچنین آسان است. با توجه به اینکه باکس‌ها، قالب‌هایی از پیش ساخته هستند، به سرعت نصب می‌شوند. باکس کناف قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. انعطاف پذیری باکس کناف از این جهت است که طرح‌ها و انواع بسیار مختلفی دارد و می‌تواند پاسخگوی تمامی سلایق باشد. 

همانطور که گفته شد، با توجه به متریال به کار برده شده در این باکس‌ها وزن کلی آنها بسیار کم بوده و فشار کمی نیز به ساختمان وارد می‌شود. همچنین این باکس‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند. باکس‌های کناف می‌توانند نورپردازی بسیار زیبایی ایجاد کنند. داخل این باکس‌ها می‌توان از لامپ‌های مختلف و متنوعی برای نورپردازی استفاده کرد. به همین دلیل جلوه ایجاد شده توسط این نورپردازی بسیار چشمگیر است. از مزایای دیگر باکس‌های کناف می‌توان قابلیت رنگ آمیزی، تنوع آن در طرح و اندازه، قابلیت پوشش دهی با کاغذ دیواری و انواع متریال‌های مختلف اشاره کرد.

معایب باکس نور مخفی کناف سقفکاذب

 احتمالاً به باکس‌های کناف و نورپردازی آنها علاقه‌مند هستید؛ ولی دوست دارید بدانید که ممکن است پس از استفاده از آنها با چه معایبی روبرو شوید. خوشبختانه معایب چندانی برای باکس کناف وجود ندارد. با این وجود باکس نور مخفی کناف سقف کاذب مانند هر کناف دیگری معایب مختص به خود را دارد. در ادامه معایب این نوع باکس بررسی می‌شود.

  • در صورتی که باکس نور مخفی توسط افراد متخصص نصب نشود، امکان سقوط آن وجود دارد.
  • باکس نور مخفی بی کیفیت، با گذشت زمان دچار تغییر ظاهر خواهد شد.
  • این نوع باکس، ظرفیت نسبتا کمی در مقابل ضربه پذیری دارد.

 روش نصب استاندارد و اجرای باکس نورمخفی

 باکس‌های کناف سقف کاذب با استفاده از پیچ و پانچ به سقف متصل می‌شوند. پس از اتصال این باکس‌ها، قدم بعدی جاگذاری کناف‌ها خواهد بود. برای نصب و اجرای این باکس‌ها، به سازه‌ها و متعلقات مختلفی نیاز است. معمولاً تهیه این سازه‌ها و متعلقات به عهده نصاب یا شرکت ارائه دهنده کناف است. لازم به ذکر است که قیمت سازه‌ها و متعلقات به صورت یکجا با کناف محاسبه می‌شوند. اگر به دانستن اطلاعات بیشتر درباره سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز نصب باکس‌های کناف علاقه‌مند هستید، باید بدانید که برای نصب و اجرای این باکس‌ها به سازه‌ها و نبشی نیاز دارید. علاوه بر سازه و نبشی باید اتصالات و یک سری بست‌ها تهیه شود. پس از تهیه این موارد، می‌توانید برای نصب اقدام کنید. فراموش نکنید که در صورتی که کناف به روش استاندارد نصب شود هیچ‌گونه مشکلی در ظاهر آن وجود نخواهد داشت. توصیه ما این است که به دنبال یک نصاب و شرکت ماهر در این زمینه باشید.

تولید باکس کناف در ایران

 باکس کناف وسیله یا مصالحی نیست که نتوان آن را در ایران یافت. با توجه به اینکه ایران نیز در زمینه تولید کناف سقف، سابقه دارد نیازی به تهیه باکس کناف سقف خارجی نیست. همچنین با توجه به این مسئله می‌توانید باکس‌های ایرانی را تهیه کرده و متحمل هزینه‌های اضافی برای تهیه باکس‌های خارجی نشوید.

 قیمت باکس کناف سقف کاذب در ایران

 یکی از موارد بسیار مهم که در خرید باکس سقف کاذبتأثیر می‌گذارد قیمت آن است. قیمت باکس کناف سقف، اولین نکته‌ای است که در خرید به آن توجه خواهید کرد. در نتیجه باید بدانید که قیمت این محصول بر اساس طول آن محاسبه می‌گردد. بعضی از افراد فکر می‌کنند که محاسبه قیمتی محصول بر اساس متر مربع است؛ ولی این فرضیه کاملاً اشتباه است. معمولاً طرح‌های پیچیده‌تر قیمت بیشتری دارند. معمولاً رنگ آمیزی و نقاشی و همچنین نورپردازی به عهده نصاب کناف نیست، دلیل قیمتی که به شما ارائه خواهد شد تنها قیمت تهیه کناف و نصب آن است. قیمت نورپردازی و همچنین رنگ آمیزی کناف شما یک هزینه مازاد است. در نهایت با توجه به مسائل ذکر شده و با در نظر گرفتن این مسائل می‌توانید برای خرید این محصول به صفحه مربوطه مراجعه نموده و استعلام قیمت بگیرید. در صورت بروز هرگونه سوال در راستای تامین و خرید باکس نور مخفی کناف سقف کاذببا ما در ارتباط باشید.