امروز استفاده از سقف‌های کاذب بسیار رواج پیدا کرده است. معمولاً استفاده از کناف‌ها به دلایل مختلفی انجام می‌شود. یکی از این دلایل می‌تواند پوشاندن تأسیسات و اتصالاتی که در سقف و دیوار وجود دارد، باشد. محدودیتی برای استفاده از کناف برای سقف و دیوار وجود ندارد و همان‌طور که می‌توان از کناف برای سقف استفاده کرد، می‌توان برای دیوارهای مختلف نیز نصب کرد. در شرایطی که کناف برای دیوار استفاده شود به آن دیوار کاذب نیز گفته می‌شود. پیدایش کناف سقف کاذب به دهه ۱۸ باز می‌گردد؛ اما با وجود قدمت آنها امروزه کناف سقف کاذب یکی از ارکان جدا نشدنی ساختمان‌ها محسوب می‌شود.
طراحان دکوراسیون داخلی تأکید ویژه‌ای در استفاده از کناف سقف کاذب دارند. تقریباً محدودیت خاصی برای استفاده از کناف‌ها وجود ندارد و می‌توان از آنها برای مکان‌های مختلف استفاده کرد. کناف‌ها، انواع مختلفی دارند و بعضی از آنها برای یک سری مکان‌های خاص تهیه می‌شوند. به‌عنوان‌مثال برای مکان‌هایی مانند آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بهتر است از کناف‌های ضد رطوبت و ضد حریق استفاده شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب بپردازیم. باکس نور مخفی یکی از ملزومات اجرای کناف‌هایی است که به نورپردازی نیاز دارند. در ادامه به توضیحات کامل‌تری در مورد این باکس‌ها خواهیم پرداخت.

باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب چیست؟

یکی از باکس‌های موجود در بازار، برای تایل‌های ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب تولید شده است. در قسمت پشتی تایل‌های ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب، فضای خالی مناسبی برای جای‌گذاری انواع عایق‌های حرارتی و صوتی دارد. همچنین می‌توان مسیر عبور تأسیسات لوله کشی و همچنین تأسیسات الکتریکی را از پشت این تایل‌ها فراهم کرد.

فضای نصب باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ کاذب

شاید در بسیاری از فضاها شاهد تایل‌های ۶۰ در ۶۰ با نور مخفی بوده‌اید. معمولاً در دانشگاه‌ها و ادارات شاهد این سبک دکوراسیون هستیم. پس از ۴ یا ۲ تایل معمولاً نورپردازی، جای‌گذاری می‌شود. از این باکس‌ها می‌توان برای سالن‌های آمفی تئاتر، تالارها، سالن‌های همایش و سینما استفاده کرد. در قسمت‌های میانی این تایل‌ها می‌توان از طرح‌های مختلف نیز استفاده کرد. تایل‌هایی که بر روی این باکس‌ها نصب می‌شوند، می‌توانند با روکش ضد آب و ضد رطوبت باشند.

مزایای استفاده از تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب

استفاده از باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب، مزایای متعددی می‌تواند داشته باشد. یکی از مزایای استفاده از این باکس‌ها، سبک بودن آنها محسوب می‌شود. سبک بودن این باکس‌ها باعث شده تا هزینه حمل و نقل آن کم و نصب آن نیز آسان شود. باکس‌های نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب به راحتی تهیه شده و یکی از مصالح کاملاً در دسترس محسوب می‌شوند. باکس‌های نور مخفی تایل ۶۰ در ۶۰ کناف سقف کاذب بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه محسوب می‌شوند. با باکس مورد نظر می‌توان یک نورپردازی زیبا با لامپ‌های مختلف ایجاد کرد. باکس‌های نور مخفی تایل ۶۰ در ۶۰ کناف سقف کاذب دارای طرح‌های مختلفی هستند.

معایب باکس نور مخفی تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب

باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ کناف سقف کاذب، معایب چندانی ندارد. تنها در صورتی معایب این محصول یا این مصالح مشاهده خواهند شد که نصاب شما از مهارت کافی برای نصب برخوردار نبوده و اشتباهاتی هنگام نصب از جانب او سر بزند. اگر هرگونه مشکل یا ناهمواری در سطح باکس نور مخفی شما وجود دارد، ناشی از  پایین بودن کیفیت ساخت باکس و عدم مهارت نصاب است.

نصب استاندارد باکس نور مخفی سقف کاذب

برای اجرای باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب، ابتدا باید سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز آن را فراهم کنید. پس از تهیه سازه‌ها و متعلقات مورد نیاز این باکس که شامل سازه، نبشی، بست‌ها و اتصالات مختلف است، نصاب به عملیات زیرسازی می‌پردازد. زیرسازی شامل بارگذاری یا جای‌گذاری سازه‌ها متعلقات و همچنین باکس نور مخفی است. پس از جای‌گذاری باکس نور مخفی و اتصال آن به سقف، تایل‌های ۶۰ در ۶۰ جای‌گذاری می‌شوند. در نهایت در آخرین مرحله پس از جای‌گذاری تایل‌ها، نوبت به نصب درزگیرهای بین تایل‌ها می‌رسد.

قیمت باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب

قبل از خرید باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب بهتر است درباره آن اطلاعات کاملی کسب کنید. اگر تجربه کافی در خرید باکس نور مخفی ندارید، می‌توانید از کارشناسان فروش مامشورت‌های لازم را بگیرید. قیمت باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ کناف سقف کاذب به جنس آن بستگی دارد. قیمت این باکس‌ها بر اساس متراژ طول آنها محاسبه می‌شود. قبل از خرید، متراژ دقیق محل مورد نظر را به دست آورید تا به طور دقیق بدانید که چند متر باکس نیاز دارید. پس از نصب باکس نور مخفی با تایل ۶۰ در ۶۰ سقف کاذب شما باید هزینه لامپ‌ها و نصب آنها را نیز در نظر بگیرید. خرید لامپ‌ها به عهده خود شما بوده و نصاب سقف کاذب ملزم به نصب این لامپ‌ها نمی‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق درباره قیمت این محصول می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.