امروزه مصالح متعدد و متنوعی و برای زیباسازی دکوراسیون منزل و همچنین افزایش سطح ایمنی آن طراحی شده‌اند. از این مصالح می‌توان به کناف سقف کاذب و انواع دیوار کاذب اشاره کرد. شاید نام کناف سقف کاذب را شنیده باشید و حتی در منزل یا محل کارتان از کناف سقف کاذب استفاده شده باشد. آیا با دیوار کاذب نیز آشنایی دارید؟ 

شاید دیوارهای کاذب به اندازه کناف سقف کاذب معروف نباشد، ولی کاربردهای زیادی دارند. دیوار کاذب می‌تواند در انواع مختلف و با ویژگی‌های متفاوتی تولید شود. یکی از انواع دیوارهای کاذب موجود، دیوار کاذب نسوز و ضد حریق است که می‌تواند ایمنی ساختمان را تضمین کند. ما در این مقاله به بررسی این دیوار کاذب خواهیم پرداخت. در صورتی که با دیوارهای کاذب آشنا نیستید، می‌توانید از طریق مقاله‌ی نوشته شده در این زمینه، با این محصول آشنایی لازم را پیدا کنید.

دیوار کاذب نسوز و ضد حریق چیست؟

برای جلوگیری از آتش سوزی‌های عظیم در ساختمان‌ها، بهتر است از دیوارها یا سقف‌های نسوز استفاده شود. دیوار کاذب نسوز و ضد حریق، از صفحات حاوی اکسید منیزیم تشکیل شده است. از این نوع دیوار کاذب می‌توان برای محیط‌هایی که امکان و احتمال آتش‌‌سوزی در آن‌ها وجود دارد، استفاده کرد. از جمله این مکان‌ها می‌توان به منازل مسکونی، ادارات، شرکت‌ها، هتل‌ها و حتی محیط‌های آموزشی و تفریحی اشاره کرد. به طور کلی در بسیاری از محیط‌ها امکان آتش سوزی وجود دارد و این دیوار کاذب با محدودیت اجرایی خاصی تولید نشده است. در نتیجه می‌توان از آن برای هر محیطی استفاده کرد. 

انواع دیوار کاذب نسوز و ضد حریق

مانند هر محصول دیگری، دیوار کاذب نیز انواع متفاوتی دارد. دیوار کاذب نسوز و ضد حریق در دو نوع تولید می‌شود.

دیوار کاذب نسوز FR

در ساخت دیوار کاذب نسوز FR از الیاف شیشه استفاده شده است. الیاف شیشه آتش سوزی را به حداقل می‌رساند. 

دیوار کاذب نسوز FM

دیوار کاذب نسوز FM علاوه بر ضد حریق بودن، ضد آب نیز محسوب می‌شود. از این دیوار کاذب می‌توان برای محیط‌های دارای رطوبت نیز استفاده کرد. 

مزایای دیوار کاذب نسوز و ضد حریق

دیوار کاذب نسوز و ضد حریق یک دیوار کاذب باکیفیت است. وزن این دیوار کاذب مناسب است و در نتیجه حمل و نقل آن سخت نیست. این دیوار می‌تواند به عنوان عایق صوتی نیز استفاده شود. دیوار کاذب ضد حریق، تنوع زیادی دارد. این دیوار کاذب با محیط زیست سازگار است. با وجود تغییرات دما، انبساط و انقباض کمی در این نوع دیوار کاذب رخ می‌دهد. این دیوارها را می‌توان در مدت زمان کمی نصب کرد. با استفاده از این دیوار کاذب، علاوه بر افزایش ایمنی دیوارها در برابر آتش سوزی، می‌توان تأسیسات رد شده از دیوار را نیز پوشاند. 

معایب دیوار کاذب نسوز و ضد حریق

هر مصالحی علاوه بر مزایایی که دارد، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. در واقع حتی اگر مصالحی بی نقص محسوب شود، باز هم می‌توان در آن عیبی مشاهده نمود. دیوار کاذب نسوز و ضد حریق، با توجه به جنسی که دارد، نسبتا گران‌تر از سایر دیوارهای کاذب است. نصب این نوع دیوار کاذب، آسان است، ولی هنگام نصب باید به دمای محیط توجه شود. 

قیمت این نوع دیوار به نسبت کیفیت و متریال ساختی که دارد، می‌تواند متفاوت باشد. برای اینکه بتوانید به راحتی استعلام قیمت انجام دهید، می‌توانید نوع دیوار کاذب و تعداد مدنظرتان را مشخص کنید. همچنین برای خرید دیوار کاذب نسوز، می‌توانید به راحتی با کارشناسان ما در هلدینگ ساختمانی پیگاژ در ارتباط باشید. از این طریق بهترین و جامع‌ترین مشاوره را دریافت خواهید کرد.