آیا درباره تایل‌های آلومینیومی اطلاعات کافی دارید؟ انواع مختلفی از تایل‌ها در بازار وجود دارند؛ اما یک سری از این تایل‌ها با روکشی مشابه با جنس آلومینیوم ساخته شده‌اند. تایل‌های آلومینیومی در مدل‌های مختلف موجود هستند و بیشتر برای جاهایی مناسب هستند که اتصالات و لوله‌های ساختمانی در مقابل دید تعبیه شده باشند. زمانی که اتصالات ساختمانی، مقابل دید قرار بگیرند جلوه جالبی برای ساختمان ایجاد نخواهند کرد و به عبارتی دکوراسیون ساختمان کاملاً به هم می‌ریزد. 

برای ایجاد جذابیت و همچنین زیبایی دکوراسیون ساختمان، می‌توان از تایل‌های آلومینیومی استفاده کرد. در واقع تنها دلیل استفاده از تایل‌های آلومینیومی در ساختمان‌ها پوشاندن لوله‌ها و اتصالات نیست. این تایل‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و دچار نشتی نمی‌شوند. در بعضی از موارد اتصالات دچار مشکل شده و اگر پوشش مناسبی روی اتصال قرار نداشته باشد نفوذ آب امکان‌پذیر شده و به سقف خسارات جبران ناپذیری وارد می‌شود. زمانی که از این تایل‌ها استفاده شود، دیگر نیازی به نگران بودن درباره خسارات و ترکیدن لوله و اتصالات نیست.

تایل آلومینیومی چیست؟

 در واقع تایل آلومینیومی نوعی سقف کاذب مدرن و همچنین شیک محسوب می‌شود. جذابیت این تایل‌ها توجه طراحان و مهندسین را به خود جذب کرده است. افزایش تقاضا در زمینه تایل‌های آلومینیومی باعث شده شرکت‌های بسیاری در زمینه تولید این محصول فعالیت کنند. با توجه به افزایش شرکت‌ها اجناس مختلفی در جنس‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارند. مخترع تایل آلومینیومی سقف کاذب، براون است. ژاپن جزو اولین کشورهای تولید کننده تایل آلومینیومی سقف کاذب محسوب می‌شود و پس از آن سایر کشورها نیز به تولید تایل‌های نام برده، مشغول شدند. 

 انواع تایل آلومینیومی

 تایل‌های آلومینیومی دارای مدل‌ها و انواع مختلفی هستند. از انواع تایل‌های آلومینیومی می‌توان به تایل ساده آلومینیومی، تایل وسط پانچ آلومینیومی و تایل تمام پانچ آلومینیومی اشاره کرد. همچنین این تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب در طرح‌های مختلفی نیز تولید می‌شوند از طرح‌های تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب می‌توان به تایل آلومینیومی فلت، نمایان و همچنین پنهان اشاره کرد. تمامی موارد ذکر شده یک محصول لوکس برای دکوراسیون سقف محسوب می‌شوند.

مکان‌های مورد استفاده تایل آلومینیومی سقف کاذب

 با توجه به مقاومت تایل آلومینیومی در برابر آسیب‌های مختلف، می‌توان از آن برای سوله‌های تهیه مواد غذایی، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، راه آهن و همچنین پایانه‌های مسافربری استفاده کرد. البته کاربردهای ذکر شده تنها نمونه‌هایی از موارد استفاده این تایل‌ها بوده و شما با توجه به نیاز، سلیقه خود و همچنین ساختار ساختمان می‌توانید از تایل‌های آلومینیومی مورد نظر خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب

 مزایای تایل‌های آلومینیومی باعث می‌شود تا بتوان از این محصول در مکان‌ها و فضاهای مختلفی استفاده کرد. از مزایای این محصول فوق‌العاده می‌توان به آنتی باکتریال بودن آن اشاره کرد. همچنین این محصول ضد حریق، ضد آب و قابل ترمیم است. علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان اشاره کرد که عمر مفید تایل آلومینیومی سقف کاذب بالای ۳۰ سال محسوب می‌شود. شما می‌توانید تایل آلومینیومی مورد نظر خود را در رنگ دلخواه سفارش دهید. تایل‌های مورد نظر دارای ارزش افزوده بوده و همچنین قابل بازیافت هستند.

معایب استفاده تایل آلومینیومی سقف کاذب

 در قسمت قبل به مزایای تایل‌های آلومینیومی اشاره کردیم؛ ولی لازم است که معایب استفاده از این تایل‌ها را نیز بدانید. یکی از معایب تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب این است که شما باید به صورت سفارشی تایل آلومینیومی را تهیه کنید. دیگر عیب این محصول قیمت نسبتاً بالای آن نسبت به سایر تایل‌های سقف کاذب است. جز این دو مورد عیب دیگری برای این محصول فوق‌العاده وجود ندارد.

ابعاد تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب

 به سفارشی بودن تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب اشاره کردیم؛ اما باید توجه داشته باشید که ابعاد تولید شده تایل آلومینیومی سقف کاذب، مشخص بوده و سفارش شما طبق سه اندازه مشخص تهیه و تولید می‌شود. شما می‌توانید از ابعاد زیر یکی را انتخاب کنید.

 ۱. تایل آلومینیومی ۳۰ در ۳۰

 ۲. تایل آلومینیومی ۶۰ در ۶۰

 ۳. تایل آلومینیومی ۶۰ در ۱۲۰

ضخامت تایل آلومینیومی سقف کاذب

 تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب در ضخامت‌هایی با ورق پنج دهم، شش دهم و هفت دهم قابل تولید هستند. باید با توجه به سازه و ساختمان خود یکی از این ضخامت‌ها را انتخاب و تولید آن را به شرکت مورد نظر بسپارید.

اجرای تایل آلومینیومی سقف کاذب

 اجرای تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب نیز مانند سایر سقف‌های کاذب گچی پی‌وی‌سی می‌باشد. اجرای تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب بسیار ساده بوده و با استفاده از برش‌های قیچی آهنی انجام می‌شود. برای شبکه‌بندی درست تایل‌های آلومینیومی باید از چند نکته ریاضی بسیار مهم بهره گرفت. برای نتیجه بهتر، نصب را به شرکت‌های معتبر بسپارید، زیرا اجرای تایل‌های آلومینیومی سقف کاذب از سایر انواع سقف‌های کاذب حساس‌تر است.

چرا تایل آلومینیومی سقف کاذب؟

تایل آلومینیومی سقف کاذب در تمام فضاها کاربری دارد. این نوع تایل مدل‌ها و زیرمجموعه‌های مختلفی دارد:.

  • تایل آلومینیومی سقف کاذب آکوستیک
  • تایل آلومینیومی سقف کاذب نمد دار
  • کناف سقف کاذب نور مخفی با تایل آلومینیومی 
  • سازه کلیک تایل ۳۰ در ۳۰ تایل آلومینیومی سقف کاذب
  • سازه ۶۰ در ۶۰ تایل آلومینیومی سقف کاذب 
  • سازه کلیک ۶۰ در ۱۲۰ تایل آلومینیومی سقف کاذب 
  • سازه پنهان تایل آلومینیومی سقف کاذب
  • تایل آلومینیومی پشت چسب دار

تمامی محصولات ذکر شده در کارخانه تایل آلومینیومی به آدرس تهران، جاده دماوند، جاجرود، احمد آباد، موجود می‌باشند.

تفاوت تایل آلومینیومی سقف کاذب با تایل گچی، پی وی سی

از تفاوت‌های مهم تایل‌های آلومینیومی با سایر تایل‌ها، می‌توان به قیمت آن‌ها اشاره کرد. همچنین از نظر کاربری و فضاهای مورد استفاده نیز می‌تواند بین این محصولات تفاوت وجود داشته باشد. مقاومت و یک سری ویژگی‌های خاص نیز در این تایل‌ها متفاوت است. 

خرید تایل آلومینیومی سقف کاذب

خرید تایل آلومینیومی سقف کاذب به هیچ عنوان کار سختی نیست، زیرا با مراجعه به شرکت‌های فروش تایل آلومینیومی کار خرید آسان شده است. شما می‌توانید قبل از خرید مشاوره نیز دریافت کنید. 

 قیمت تایل آلومینیومی سقف کاذب

قیمت همیشه مسئله مهمی محسوب شده و در خرید تایل نیز باید ابتدا به قیمت آن توجه کنید. قیمت تایل آلومینیومی سقف کاذب می‌تواند در کارخانه‌های مختلف متفاوت باشد و به همین دلیل قبل از خرید بهتر است تحقیق کنید. در صفحه مربوطه می‌توانید قیمت محصول مورد نظر را استعلام بگیرید.