امروزه پوشش سقف‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. معمولاً برای پوشش سقف‌ها، از کناف سقف کاذب استفاده می‌شود. با گذشت زمان کناف سقف کاذب تنوع بسیاری پیدا کرده و سقف کاذب لوور یا لوور سقف کاذب یکی از متنوع‌ترین و مدرن‌ترین سقف‌های کاذب محسوب شده است. لوور مصالحی از کناف سقف کاذب است که در فواصل منظم یا نامنظم به سقف متصل شده و نمای جذاب ایجاد می‌کند. لوور سقف کاذب به صورت خطی یا نواری نصب می‌شود. در بین هر لوور فاصله معینی وجود دارد و در این فواصل می‌توان نورپردازی ایجاد کرد. 

امکان نصب لوور سقف کاذب در فواصل بیشتر نیز وجود دارد. این نوع کناف سقف کاذب توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و به عنوان یک سقف کاذب مدرن محسوب شود. لوور سقف کاذب خود دارای انواع مختلفی است. یکی از انواع لوورهای سقف کاذب، لوورهای چوبیAJV سقف کاذب محسوب می‌شوند. در این مقاله به بررسی لوورهای چوبیAJV سقف کاذب پرداخته و اطلاعات کاملی را در مورد آنها ذکر می‌کنیم.

 آشنایی با لوورهای چوبیAJV سقف کاذب 

 همان‌طور که اشاره کردیم یکی از انواع کناف سقف کاذب، سقف کاذب لوور چوبی یا لوورهای چوبیAJV سقف کاذب محسوب می‌شود. پس از نوع آلومینیومی، این نوع لوور دارای کاربرد بسیاری است. نمای لوورهای چوبیAJV سقف کاذب، به صورت تیغه‌های چوبی در سقف است. سقف تیغه‌ای چوبی می‌تواند یک نمای زیبا و جذاب در دکوراسیون داخلی شما ایجاد کند. جنس لوور سقف کاذب یا سقف کاذب لوور چوبی از مصالحی مثل ترمود است که پس از نصب امکان رنگ آمیزی آن وجود دارد. 

گاهی از ترموود در لوورهای سقف کاذب استفاده نشده و به جای آن از چوب‌ها یا مصالحی از جنس چوب پلاست استفاده می‌شود که پس از نصب نیازی به رنگ آمیزی ندارد. معمولاً وزن لوورهای چوبیAJV سقف کاذب بیشتر از نوع آلومینیومی آن محسوب می‌شود. در حالت کلی چگالی مصالح چوبی نسبت به سایر مصالح پایین‌تر بوده و مخصوصاً آن دسته از لوورهایی که مصالح آنها چوب پلاست است، نسبت به سایر سقف‌ها یا نسبت به دیگر انواع کناف سقف کاذب سبک‌تر هستند‌.

لوورهای سقف کاذب چوبی به چه صورت اجرا می‌شوند؟

 برای نصب لوورهای چوبیAJV سقف کاذب، ابتدا به کریر اصلی و همچنین نگهدارنده لوور نیاز است. کریر اصلی و همچنین نگهدارنده لوور به همراه پروفیل آهنی و سازه گالوانیزه به سقف نصب شده و سپس لوورهای چوبیAJV یک به یک به صورت تیغه نصب می‌شوند. پروفیل‌های نصب شده به سقف، با استفاده از مته سوراخ کاری شده و از پیچ‌ها و سازه‌هایی با جنس گالوانیزه و آهن برای نصب لوورها استفاده می‌شود. 

لازم به ذکر است که قبل از نصب هر مصالح، بهتر است قسمت‌های قابل نصب با مته سوراخ شده تا سطح سقف پس از نصب مصالح خود به خود توسط فشار پیچ سوراخ نشود. لوورهای چوبیAJV سقف کاذب، معمولاً در فواصلی بین ۸ تا ۴۰ سانتی‌متر نصب می‌شوند. به این فواصل گام گفته می‌شود. همچنین می‌توان گفت لوورهای سقف کاذب در ارتفاع ۱۰ یا ۲۰ سانتی‌متری سقف نصب می‌شوند. البته این مسئله به سفارش مشتری و ابعاد لوورها نیز بستگی دارد.

 ویژگی‌ها یا مزایای لوورهای چوبیAJV سقف کاذب

 از ویژگی‌ها یا مزایای لوورهای چوبیAJV سقف کاذب می‌توان به وزن کم آن اشاره کرد. وزن کم این نوع کناف سقف کاذب باعث می‌شود تا وزن اضافی به سقف وارد نشود. این وزن هنگام وقوع زلزله نیز دارای اهمیت است. علاوه بر این مورد می‌توان به مورد دیگری مانند تعمیر و نصب راحت آن اشاره کرد. در صورت آسیب دیدگی هر یک از تیغه‌های لوور، می‌توان بدون درگیری بخش‌های دیگر آن قطعه را جدا و تعمیر کرد.

 از مزایا و ویژگی‌های دیگر لوورهای چوبیAJV سقف کاذب، می‌توان به جذابیت آنها اشاره کرد که می‌تواند به هر سلیقه‌ای پاسخگو باشد. همچنین می‌توان گفت لوورهای چوبیAJV سقف کاذب قابلیت ترکیب با سایر انواع سقف را دارند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده تمیز کردن لوورهای چوبیAJV سقف کاذب کار بسیار راحتی است.

 هزینه اجرای لوورهای چوبیAJV سقف کاذب

 یکی از بزرگ‌ترین معایب لوورهای چوبیAJV سقف کاذب، هزینه بالای اجرای آنها نسبت به سایر انواع کناف سقف کاذب است. چوب یا روکش‌های چوبی جزو متریال‌های بسیار گران محسوب می‌شوند و اجرای آنها در مساحت بسیار زیاد می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. در نتیجه نمی‌توان گفت هزینه اجرای لوورهای چوبیAJV سقف کاذب مناسب است.

 کاربرد لوورهای چوبیAJV سقف کاذب

 معمولاً کناف سقف کاذب را می‌توان برای هر محیطی استفاده کرد. در مورد لوورهای چوبیAJV سقف کاذب قضیه کمی متفاوت‌تر است. استفاده از لوورهای چوبیAJV سقف کاذب برای فضاهایی با مساحت بالا بهتر به نظر می‌رسد. در نتیجه استفاده آن در شرکت‌ها، مراکز اداری، تجاری و فروشگاه‌های بزرگ منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در کافه‌ها و رستوران‌ها نیز می‌توان از انواع لوورهای چوبیAJV سقف کاذب استفاده کرد. جهت خرید و تامین لوررهای چوبی تیم متخصص ما در خدمت شماستو چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید با ما در ارتباط باشید.