کناف سقف کاذب یکی از تجهیزات یا مصالح مدرن برای دکوراسیون داخلی مکان‌های مختلف محسوب می‌شود. برای نصب کناف سقف کاذب، به سازه‌ها و یک سری متعلقات نیاز است. برای اتصال کناف سقف کاذب به سقف اصلی، ابتدا باید آویز نصب شود. برای نصب آویز، وجود سازه‌ای به نام اچ تی نودضروری است. اچ تی نود سازه‌ای است که به آویز یا گیره اصلی متصل می‌شود. این سازه یکی از سازه‌های بسیار مقاوم محسوب شده و معمولاً جنس آن از فولاد یا آلومینیوم است. 

نصب و استفاده از سازه اچ تی نود، بسیار آسان است. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل سازه اچ تی نود پرداخته و کاربرد آن در کناف سقف کاذب را ذکر کنیم. برای آشنایی بیشتر با این سازه و همچنین کاربرد آن می‌توانید ادامه مقاله را مطالعه کنید. علاوه بر این موضوع، چنانچه با بهترین گچبرگ برای مناطقی با رطوبت بالاآشنایی ندارید، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید تا اطلاعاتتان در این باره افزایش یابد.

 مشخصات اچ تی نود

 از مشخصات سازه اچ تی نود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازه اچ تی نود، از فلز مقاوم مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته شده که می‌توان از آن برای اتصال به آویز و در نهایت نصب کناف سقف کاذب استفاده کرد.
  • شکل اچ تی نود معمولاً به طراحی و همچنین سیستم کناف سقف و دیوار بستگی دارد. ممکن است، اچ تی نودی که خریداری می‌کنید، شامل آویزها، هاک‌ها، پیچ‌ها و مهره‌های آن باشد.
  • اندازه سازه اچ تی ۹۰ به نوع کناف و همچنین نیازهای نصب بستگی دارد. سازه‌ای که تهیه می‌کنید باید به اندازه کافی پایدار و قوی باشد و بتواند وزن سقف کاذب و سایر تجهیزات معلق را تحمل کند.
  • بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات این سازه، کسب مشاوره از فروشنده یا تولید کننده کناف سقف کاذب است. مشاوران این شرکت یا فروشندگان می‌توانند به بهترین شکل شما را راهنمایی کرده و بهترین قطعات اتصال را با توجه کاربرد آن، به شما ارائه دهند.

تمامی این موارد اچ تی نود را به یکی از پرکاربردترین سازه‌ها جهت نصب و استفاده از کناف سقف کاذب تبدیل کرده است. به همین دلیل تمامی افرادی که با کناف سقف کاذب، آشنا هستند، این سازه را نیز می‌شناسند و از آن به مراتب استفاده می‌کنند.

کاربرد اچ تی نود در کناف سقف کاذب

 شاید بتوان از سازه اچ دی ۹۰ برای اتصال بعضی از سازه‌های دیگر نیز استفاده کرد؛ ولی اصلی‌ترین کاربرد این سازه مربوط به کناف سقف کاذب است. در سقف کاذب کناف، می‌توان از این سازه برای موارد متعددی استفاده کرد. می‌توان در کاربردهای زیر از سازه اچ تی نود استفاده کرد.

 اتصال تیرچه کناف با سقف

 برای اتصال تیرچه کناف می‌توان از اچ تی ۹۰ استفاده کرد. این سازه می‌تواند یک اتصال پایدار بین تیرچه و سقف محسوب شود. اتصال تیرچه کناف با سقف یکی از اتصالات مهم در نصب کناف سقف است که با حضور اچ تی نود به راحتی قابل انجام گردیده است.

 تثبیت لوازم معلق

 از سازه اچ تی ۹۰ می‌توان برای تثبیت لوازم معلق سقف کاذب کناف، نیز استفاده کرد. لوازمی مانند چراغ‌های مخفی، چراغ‌های آویزان یا لوازم دکوراتیو دیگر با استفاده از سازه اچ تی نود، به کناف متصل می‌شوند.

 نصب کناف

 پرده کناف و آویزهای آن می‌توانند با استفاده از اچ تی نود به سقف، متصل شوند. با استفاده از این سازه، می‌توان از ثابت و استوار ماندن سایر قطعات کناف، اطمینان حاصل کرد.  

خرید اچ تی نود

در هنگام خرید سازه اچ تی نود، بهتر است به راهنمایی‌های مشاورانمان و همچنین استانداردهای مربوطه به سقف کاذب کناف و سایر اتصالات سقفی، توجه داشته باشید. شما می‌توانید انواع سازه کناف سقف کاذب و اتصالات زیرسازی را از هلدینگ پیگاژ خریداری کنید. بدین منظور جهت انتخاب هوشمندانه‌ی شما، پشتیبانان ما در تمامی ساعات اداری پاسخگوی شما می‌باشند. بدین منظور با ما در ارتباط باشید. همچنین آشنایی با انواع پیچ مخصوص نصب صفحات گچی (پیچ پانل)، در این زمینه برای شما می‌تواند مفید واقع شود.