طراحان داخلی برای زیباسازی سقف، همواره استفاده از کناف سقف کاذب را توصیه می‌کنند. سقف کاذب یکی از اجزا و عناصر طراحی مدرن محسوب می‌شود و می‌تواند به زیبایی دکوراسیون بیفزاید. کناف یا کناف سقف کاذبشباهت زیادی با تایل گچی داشته و هسته تشکیل دهنده هر دو از گچ است. تایل‌های گچی تنوع بسیاری دارند و نصب آنها بسیار آسان است. به طور کلی کناف سقف کاذب و تایل گچی نسبت به سقف‌های معمولی محبوبیت بیشتری پیدا کرده و افراد برای بسیاری در مکان‌های مختلف از جمله محل کار، منزل، هتل، رستوران و... از این مصالح استفاده می‌کنند. 

یکی از دلایل محبوبیت کناف سقف کاذب و تایل‌های گچی، عمر مفید آنها محسوب می‌شود. همچنین می‌توان گفت شرایط نگهداری و نظافت این تایل‌ها، کار سختی نیست. در این مقاله قصد داریم عمر مفید تایل‌های گچی و شرایط نگهداری از آنها را مورد بررسی قرار دهیم. اگر سؤال یا ابهامی در مورد عمر مفید و شرایط نگهداری از تایل‌های گچی دارید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق لینک قرار داده شده با بهترین گچبرگ برای مناطق با رطوبت بالاآشنایی لازم را پیدا کنید.

عمر مفید سقف کاذب گچی یا تایل گچی

تمامی ما دوست داریم دکوراسیون و خانه زیبایی داشته باشیم. همان‌طور که می‌دانید سقف یکی از بخش‌های اصلی خانه محسوب می‌شود. برای زیباسازی سقف مصالح متعددی طراحی شده‌اند که یکی از آنها، تایل گچی محسوب می‌شود. تایل‌های گچی، تایل‌های بسیار سبکی محسوب شده و وزن کمی دارند. از تایل‌های گچی می‌توان سالیان سال بدون نیاز به تعمیر، در مکان‌های مختلف از جمله ادارات، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها و همچنین مراکز ساختمانی استفاده کرد. 

تایل‌های گچی از مقاومت و پایداری بالایی برخوردار هستند و همین مسئله باعث می‌شود تا بتوان سال‌های سال از آن استفاده کرد. این تایل‌ها، در برابر آتش، رطوبت و زلزله مقاوم هستند. علاوه بر این موارد می‌توان تایل‌های گچی را تایل‌هایی مقاوم در برابر حشرات محسوب کرد. همه این ویژگی‌ها یا فاکتورها باعث می‌شوند تا بتوان عمر مفید تایل‌های گچی را بسیار بالا در نظر گرفت. داشتن عمر مفید برای تایل‌ها اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که این تایل  در صنعت ساختمان سازی طرفداران قابل توجهی دارد.

نگهداری از تایل‌های گچی

 از مهم‌ترین اقدامات، پس از اجرای تایل‌های گچی، می‌توان به نگهداری و نظافت آنها اشاره کرد. لازم است بدانید تایل‌های گچی و کناف سقف کاذب از جمله سقف‌های کاذبی نیستند که مدام نیاز به نظافت و نگهداری خاصی داشته باشند. برای نگهداری و مراقبت از چنین تایل‌هایی فقط کافی است هر از چند گاهی آنها را نظافت کنید. با توجه به متریال موجود در این تایل‌ها می‌توان آنها را شستشو داد. نکته‌ای که در مورد تایل‌های گچی باید بدانید این است که برای شستشوی این تایل‌ها، نباید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کرد. بهترین روش نگهداری و نظافت تایل‌های گچی استفاده از دستمال مرطوب است. علاوه بر دستمال مرطوب می‌توانید از گردگیر یا حتی جاروبرقی نیز استفاده کنید. در صورتی که در تایل‌های گچی از الیاف معدنی استفاده شده باشد، با یک اسفنج ساده می‌توان گردگیری را انجام داد. 

خرید تایل گچی

توجه داشته باشید همانطور که اشاره کردیم، عمر مفید این تایل‌های گچی، بسیار بالا بوده و نگهداری و مراقبت از آنها چندان سخت نیست؛ ولی آنچه ذکر کردیم به این معنا نیست که به هیچ عنوان تایل‌های گچی را نظافت نکنید. اگر به نظافت تایل‌های گچی نپردازید و آنها را سال‌های سال به همان شکل رها کنید، ممکن است در داخل آنها میکروب رشد کند. رشد میکروب در داخل چنین تایل‌هایی، ممکن است باعث بروز آسیب جدی شود. به همین دلیل به مراقبت و نکات نگهداری از تایل‌های گچی نهایت دقت را داشته باشید. همچنین جهت خرید انواع تایل گچی AJV می‌توانید همه روزه در ساعات اداریبا کارشناسان ما در ارتباط باشید. توجه کنید نظراتتان را می‌خوانیم و به پرسش‌هایتان پاسخ می‌دهیم. با خیال راحت سوالات ایجاد شده در ذهنتان را از متخصصین هلدینگ ساختمانی پیگاژ بپرسید.