امروزه کناف سقف کاذب و مصالح مشابه آن در حال پیشرفت هستند. کناف سقف کاذب تنها مصالح جذابی نیست که می‌توان برای دکوراسیون استفاده کرد. در دنیای مدرن امروزی، علاوه بر کناف سقف کاذب مصالح متنوع دیگری نیز از جمله سمنت برد مطرح شده‌اند. شاید نام سمنت برد برای شما آشنا نباشد، ولی تصاویری از آن را دیده باشید. اگر با این نما و انواع آن آشنایی ندارید و دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید، جای درستی آمده‌اید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی سمنت برد پرداخته و کاربردهای آن را بیان کنیم. برای آشنایی بیشتر با این کناف سقف کاذب، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 سمنت برد چیست؟

سمنت برد مصالح مدرن و جذابی محسوب می‌شود که از ترکیبات سیمان و الیاف تقویت کننده تشکیل شده است. این پانل سیمانی کناف، از ورق‌هایی با ضخامت‌های متفاوت تشکیل شده و معمولاً به عنوان تخته‌ای برای پشت کاشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تخته‌های سیمانی را می‌توان با استفاده از پیچ یا میخ به ناودانی‌های فولادی یا چوبی نصب کرده و بستری برای کاشی‌های عمودی و افقی ایجاد کرد. از پانل سیمانی دیوار سمنت برد، می‌توان برای قسمت بیرونی ساختمان‌ها نیز به عنوان پایه‌ای برای گچ‌کاری‌ها استفاده کرد.

 مزایای سمنت برد

  سمنت برد می‌تواند پوشش مناسبی برای دیوار و کف باشد. مقاومت این پانل در برابر آب و همچنین استحکام آن نسبت به سایر صفحات گچی بالاتر است. به عبارتی می‌توان گفت در حال حاضر یکی از بهترین صفحات موجود برای پوشش کف و دیوار، پانل سیمانی سمنت برد محسوب می‌شود. سمنت برد یک کناف سقف کاذب نیز محسوب می‌شود، ولی بیشتر برای دیوار و کف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  •  قابلیت رنگ پذیری این پانل نسبت به سایر پانل‌های ساختمانی بیشتر است. معمولاً سایر نماها را تنها در چند طرح و رنگ محدود می‌توان تزیین کرد. این نما می‌تواند در هر رنگ و طرحی اجرا شود.
  •  سمنت برد دارای سطح ناصافی است و به همین دلیل می‌توان گفت جرم پذیری آن بالا است. این موضوع یکی از نقاط قوت این محصول زبر محسوب می‌شود.
  •  از نظر صرفه اقتصادی نیز می‌توان سمنت برد را به عنوان یکی از بهترین نماها معرفی کرد. علاوه بر کیفیت بسیار بالای این نما قیمت و هزینه تولید اجرای آن بسیار کم بوده و می‌تواند برای هر نوع بودجه‌ای مناسب باشد.
  •  اگر به دنبال یک محصول مقاوم در برابر آتش و حریق هستید، پیشنهاد ما استفاده از سمنت برد است. یکی از مهم‌ترین مزایای سمنت برد مقاومت در برابر آتش محسوب می‌شود. این نما آتش را شعله ور نکرده، بلکه در برابر آن مقاومت می‌کند.
  • از دیگر مزایای سمنت برد می‌توان به مناسب بودن آن برای انواع ساختمان‌ها اشاره کرد. فرقی ندارد که ساختمان شما سازه بتنی یا فلزی داشته باشد. در هر دو مورد می‌توان از سمنت برد استفاده کرد‌. با استفاده از این مصالح امکان ایجاد دیوار داخلی، سقف کاذب، ایجاد نما با زیرسازی استاد و رانر همچنین پارتیشن بندی وجود دارد. برای آن دسته از ساختمان‌هایی که سازه فلزی دارند، استفاده از سمنت برد گزینه کاملاً مناسبی است.

کاربردهای سمنت برد

 سمنت برد از جمله مصالحی است که در نمای ساختمان، سقف‌ها و همچنین کف و دیوار استفاده می‌شود. سمنت برد را می‌توان برای ویلاها، برج‌ها و ساختمان‌های شهری استفاده کرد. علاوه بر این موارد برای هر ساختمان و فضایی که نیاز به مقاومت در برابر شرایط اقلیمی و همچنین حریق دارد می‌توان از سمنت برد بهره برد. با توجه به سبک بودن این مصالح می‌توان فایبر سمنت را گزینه مناسبی برای نمای ساختمان محسوب کرد. سمنت برد، می‌تواند انواع مختلفی دارد و کاربردهای متنوعی با توجه به نوع آن خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال پانل سیمانی دکوراتیو یا سمنت برد دکوراتیو، با هدف جذاب‌سازی نما و همچنین سقف و دیوار استفاده می‌شود.

 نصب و اجرای سمنت برد

 اول از هر چیزی بهتر است بگوییم نگران قیمت نصب سمنت برد نباشید. اجرای فایبر سمنت توسط استادکار شرکت صورت می‌گیرد. استاد کار شرکت فردی مسلط به نمای فایبر سمنت، پروفیل سمنت برد و همچنین سمنت برد دکوراتیو است. قیمت سمنت برد به انواع آن بستگی دارد و اگر به دنبال سمنت برد ارزان هستید باید یک شرکت مناسب را برای خرید انتخاب کنید. قیمت انواع فایبر سمنت یا قیمت پانل سیمانی با یکدیگر یکسان نیستند. به‌عنوان‌مثال قیمت فایبر سمنت برد طرح چوب، می‌تواند از بعضی از انواع فایبر سمنت‌ها بیشتر باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید سمنت برد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.