یکی از تزئینات جدید سقف که بسیار ترند شده است، کناف سقف کاذب نام دارد. به کناف سقف کاذب، پانل گچی نیز گفته می‌شود. جالب است بدانید که نام اصلی کناف سقف کاذب، پانل گچی است و در ایران هر محصولی را با نام اولین برند تولید کننده آن می‌شناسند! در هر حال با گذشت زمان شاهد مدل‌های جدیدتری از کناف سقف کاذب یا گچبرگ هستیم. گاهی مسائل ایمنی نیز در انتخاب محصول دخیل هستند و تنها زیبایی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در بعضی از مناطق به پوشش سقف یا دیواری نیاز است که در برابر رطوبت بتواند مقاومت نشان دهد. 

اگر بسیاری از پانل گچی معمولی را که عایق رطوبت نیستند، در محیط‌های مرطوب نصب کنید، نتیجه جالبی نخواهید گرفت. در نتیجه اگر در مناطق مرطوب زندگی می‌کنید و به دنبال بهترین پانل گچی برای مناطق با رطوبت بالا هستید، بهتر است، این مقاله را مطالعه کنید. همچنین توجه داشته باشید، مطالعه‌ی مقاله‌ی بررسی مزایای کناف سقف کاذب در این زمینه کمک قابل توجهی برای شما به همراه خواهد داشت.

پانل گچی ضد رطوبت

یکی از انواع کناف سقف کاذب یا گچ برگ‌های موجود در بازار، پانل گچی ضد رطوبت یا MR است. به این پانل گچی ها، پانل با آب کاهش یافته نیز گفته می‌شود. این پانل‌ها، از گچ تشکیل شده‌اند و لایه رویی از جنس کاغذی است که می‌تواند جذب آب را کاهش دهد. این کاغذ، کاغذ کرافت نام دارد. کاغذ کرافت چنین پانل گچی، به رنگ سبز دیده می‌شود. می‌توان پانل گچی ضد رطوبت را در محیط‌هایی مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کرد. پانل گچی ضد رطوبت، بهترین پانل گچی برای مناطق با رطوبت بالا محسوب می‌شود. 

موارد کاربرد پانل گچی ضد رطوبت

از پانل گچی ضد رطوبت می‌توان در محیط‌های مختلفی استفاده کرد. حتی محیط‌هایی با رطوبت محدود می‌توانند گزینه مناسبی برای استفاده از پانل گچی مورد نظر محسوب شوند. فضاهای سرویس بهداشتی، فضاهای صنعتی، سقف محیط‌های بیمارستانی و حتی سقف پایانه‌ها از جمله محیط‌هایی هستند که برای استفاده از پانل گچی ضد رطوبت مناسب هستند. 

 مزایای استفاده از بهترین پانل گچی برای مناطق با رطوبت بالا

در وهله اول می‌توان گفت زمانی که از بهترین پانل گچی برای مناطق با رطوبت بالا استفاده می‌کنید، خیالتان راحت است و نگرانی درباره وضعیت سقف و دیوار نخواهید داشت. از طرف دیگر خود این پانل گچی های ضد رطوبت یا MR مزایای متعددی دارند. از جمله مزایای پانل گچی ضد رطوبت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. نصب سریع، آسان و بدون دردسر

2. وزن سبک

3. باقی ماندن ضایعات کمتر پس از نصب

4. ایجاد نمای جذاب

5. مقاوم در برابر زلزله و ایمنی بیشتر

6. عایق حرارتی و صوتی مناسب

7. قابلیت فرم پذیری بالا

8. عدم نیاز به تیم نصب با تعداد نفرات بالا

تمامی این موارد، استفاده از پانل گچی ضد رطوبت را به یک اقدام منطقی در پروژه‌های متفاوت ساختمانی تبدیل کرده است.

معایب پانل گچی ضد رطوبت

پانل گچی ضد رطوبت، بهترین پانل گچی برای مناطق با رطوبت بالا، محسوب می‌شود. ولی هر مصالح یا متریالی می‌تواند یک سری معایب داشته باشد. از مهم‌ترین معایب پانل گچی ضد رطوبت، می‌توان به نیاز به دقت بیشتر در حمل و نقل اشاره کرد. پانل‌های کناف سقف کاذب، تخته‌هایی خشک هستند و در نتیجه به مراقبت بیشتری نیاز دارند؛ بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید، توجه به حمل و نقل آن است و پس از نصب آن شاهد هیچ عیب و نقص خاصی نخواهید بود. 

قیمت پانل گچی ضد رطوبت

برای خرید پانل گچیAJV ضد رطوبت، فقط کافیست در وهله‌ی اول تعداد پانل گچی مدنظرتان را مشخص کنید. پس از آن از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت این امکان را دارید که از مشاوره‌های رایگان تیم تخصصی ما بهره‌مند شوید. از این طریق از قیمت دقیق پانل گچی ضد رطوبت مطلع خواهید شد.